Pielęgnacja ogrodzeń

Pielęgnacja ogrodzeń

Ogrodzenie powinno zdobić a nie szpecić. Aby ogrodzenie odpowiednio się prezentowało wymaga zabiegów pielęgnacyjnych tj, czyszczenie czy malowanie. Każdy rodzaj ogrodzenia wymaga innego traktowania.

Pielęgnacja ogrodzeń z drewna i metalu

Ogrodzenia drewniane wymagają dużo uwagi. Jako że te ogrodzenia wykonane są z naturalnych materiałów są podatne na działanie różnych czynników.  Ogrodzenia wykonane z drewna chłoną wodę przez co mogą butwieć czy gnić. Ponadto takie ogrodzenia nie są odporne na szkodniki tj. korniki. Aby zapobiec szybkiemu zniszczeniu naszego ogrodzenia z drewna należy je impregnować co jakiś czas.  Pod wpływem warunków pogodowych farba która pokryte są ogrodzenia z czasem blaknie oraz może odpryskiwać.

Ogrodzenia metalowe również potrzebują licznych zabiegów pielęgnacyjnych. Metal z czasem podlega korozji, przez co ogrodzenie wygląda nieestetycznie. Gdy na ogrodzeniu pojawi się rdza trzeba je wyczyścić szczotka drucianą lub papierem ściernym, a następnie ogrodzenie trzeba pomalować farba antykorozyjną.

W obu powyżej przedstawionych przypadkach pielęgnacja ogrodzenia zabiera dużo czasu, a także pieniędzy. Malowanie czy czyszczenie ogrodzenia jest zajęciem na długie godziny. Zakup specjalistycznych farb i impregnatów do ogrodzeń może pochłonąć nawet kilkaset złotych w przypadku dużego ogrodzenia.

Sposób na uniknięcie pielęgnacji ogrodzenia

Jeśli nie chcesz już tracić swojego cennego czasu oraz pieniędzy na pielęgnację ogrodzenia polecamy wymianę tradycyjnego ogrodzenia na ogrodzenia z plastiku. Ogrodzenia PCV są bardzo trwałym typem ogrodzeń. Ogrodzenia te są odporne na różnego rodzaju czynniki takie jak pogoda, szkodniki czy czynniki biologiczne. Dzięki temu ogrodzenia z plastiku nie trzeba malować, konserwować czy impregnować. Poza tym ogrodzenia z plastiku nie trzeba czyścić specjalnymi preparatami czy szorować szczotką drucianą.  Ogrodzenia z PCV można czyścić dowolnym środkiem myjącym nie zawierającym rozpuszczalników czy substancji ściernych. Doskonale do tego celu nadaje się zwykły płyn do naczyń. Aby wyczyścić ogrodzenie plastikowe wystarczy spłukać je woda pod ciśnieniem np. z węża ogrodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *